FAQ

 1. Czym jest agencja celna?

  Agencja celna, którą prowadzimy w Krakowie, jest podmiotem prawnym upoważnionym do reprezentowania klientów przed organami celnymi oraz realizowania wszelkich czynności opisanych w Kodeksie Celnym.

 2. Jakie korzyści płyną z współpracy z agencją celną?

  Wybierając współpracę z agencją celną, firma ma pewność, iż wszystkie czynności wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Zadbają oni o to, by wszystkie działania zostały przeprowadzone jak najsprawniej, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Jej zadaniem jest także ochrona i reprezentowanie interesów klienta przed urzędem celnym.

 3. Czym charakteryzuje się wasza firma?

  Jesteśmy w pełni elastyczni - zawsze przystosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Nasi pracownicy odznaczają się ogromnym profesjonalizmem, a dodatkowo regularnie poszerzają swoją wiedzę. Jesteśmy partnerami naszych klientów, ponieważ współuczestniczymy w rozwoju ich firmy. Jako pierwsza agencja celna w Krakowie zdobyliśmy certyfikat AEO w zakresie bezpieczeństwa /PLAEOC350000090001/.

 4. Jakie dokumenty niezbędne są do odprawy celnej?

  By odprawa celna przebiegła jak najsprawniej, niezbędne jest przygotowanie kompletu dokumentów. Należą do nich list przewozowy wraz ze świadectwem pochodzenia (jeśli jest wymagane) i zaznaczonym miejscem przeznaczenia towaru, ostateczna faktura handlowa, oraz zgodny z fakturą list załadunkowy ze specyfikacją transportowanych produktów.

 5. Co powinna zawierać faktura celna?

  Prawidłowo wypełniona faktura celna musi zawierać informacje o ilości transportowanych towarów, ich wartości, w tym o ich cenie jednostkowej. W fakturze, będącej jednocześnie dowodem dokonania transakcji należy również zamieścić pełne dane rejestrowe zarówno kupca jak i sprzedawcy, nazwy i opisy produktów, datę transakcji, oraz warunki INCOTERMS.

 6. W jakim czasie należy dokonywać zgłoszeń celnych?

  Sad Krak - agencja celna z siedzibą w Krakowie oferuje swoje usługi w godzinach od 7.00 do 15.00, jednak serdecznie zapraszamy Państwa również do kontaktu mailowego. Pracownicy naszej firmy chętnie udzielą wszelkich informacji pod podanymi w zakładce O Firmie numerami telefonów.

 7. Jak długo trwa odprawa celna?

  Z naszą pomocą czas odprawy wynosi od 20 minut do 2-3 godzin. Wszystkie procedury ulegają skróceniu w wyniku płynnej współpracy agencji celnej Sad Krak Kraków z rzetelnymi firmami spedycyjnymi, oraz dysponującym dużymi przestrzeniami magazynowymi składem celnym.

 8. Jaki jest zakres usług agencji celnej Sad Krak Kraków?

  Wśród naszych usług znajduje się między innymi kompleksowa odprawa celna czy formalności, z którymi wiąże się mienie przesiedlenia. W imieniu naszych klientów dokonujemy zgłoszeń celnych w procedurze składu celnego, wywozu, dopuszczenia do obrotu czy odprawy czasowej. Prowadzimy profesjonalną ewidencję oraz przygotowujemy specjalistyczną dokumentację, a następnie składamy ją w Izbie Celnej czy w organach skarbowych.

 9. Mam pytania związane z odprawą, jak można się z wami skontaktować?

  Najłatwiejszym sposobem na skontaktowanie się z naszą agencją, czy to w kwestii odprawy celnej, czy innej usługi, jest wykonanie telefonu pod numer 12 653 55 27 lub 502 150 380. Klienci mogą także wysłać wiadomość e-mail z zapytaniem na adres biuro@sadkrak.pl lub sadkrak@interia.pl.